Zwroty i reklamacje

 

Zwroty i reklamacje

Odstąpienie od umowy

Jeśli jesteś konsumentem - co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: shop@kids-trendy.pl lub dołączając pismo oświadczenia o odstąpieniu od umowy do przesyłki zwrotnej.

Ta forma (odesłanie formularza wraz z towarem) jest preferowana przez sprzedawcę, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i szybciej wykonać zwrot pieniążków do klienta. Prosimy o czytelne wypełnienie formularzy tj. oświadczenia.

Zwracaną rzecz, zwróć do nas niezwłocznie na adres: Bajkowe Trendy ul. Kościelna 73 42-609 Tarnowskie Góry , jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym otrzymałeś przesyłkę.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

  • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności - od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik, czyli od dnia otrzymania przesyłki.

 

Pamiętaj! odsyłany towar musi być w stanie nienaruszonym, pozwalającym na jego dalszą odsprzedaż. Procedura zwrotu i wymiany dotyczy tylko towaru nowego w oryginalnym opakowaniu. Zwracany produkt musi posiadać oryginalne metki, nie może nosić śladów użytkowania. Wraz z odstąpieniem od umowy należy dołączyć do niego dowód zakupu otrzymany w przesyłce. Bardzo ważne jest tutaj wzajemne poszanowanie i wykazanie się wysoką kulturą osobistą. 

Będzie nam niezmiernie miło jeśli przekażą Państwo informację dlaczego produkt jest zwracany. tzw. przyczyna zwrotu. Podanie przyczyny zwrotu nie stanowi wymogu ustawowego, ale pozwoli nam lepiej w przyszłości dostosować się do Państwa potrzeb.

Dokonane przez Ciebie płatności, zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie przesyłki zwrotnej z towarem.

Klient może odesłać towar w dogodnej dla siebie formie tzn. klient sam wybiera przewoźnika, z którego chce skorzystać, zwracając towar. Wyjątkiem tutaj jest przesyłka za pobraniem. Sprzedawca nie przyjmuje zwrotów w formie pobrania.

Przesyłka musi być nadana na adres: 

Adres do zwrotów:
Bajkowe Trendy 
ul. Kościelna 73 
42-609 Tarnowskie Góry

lub do paczkomatu na adres:

Paczkomaty InPost
Kościelna 73A,
42-609 Tarnowskie Góry
(Paczkomat TGO10M, Godziny otwarcia: 24/7)
podając numer telefonu 505457075
adres e-mail: shop@kids-trendy.pl

 

Koszt zwrotu towaru pokrywa kupujący. 

UWAGA sprzedawca nie przyjmuje zwrotów asortymentu z kategorii bielizna. tzn. majtki, skarpetki, biustonosze, rajstopy itp. aspekt higieniczny.

UWAGA w sytuacji, gdy klient, korzysta z darmowej dostawy np. paczkomat lub inna forma dostawy za 0 zł, gdzie sprzedawca ponosi realny  koszt dostarczenia towaru, to wówczas, zwrot jest pomniejszony o tą formę dostawy, jaką wybrał klient.

Na konto klienta zostanie przelana kwota zakupu pomniejszona o koszt dostawy jaki został wybrany przez klienta. 

 

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi m.in. w odniesieniu do umowy:

  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,
  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
  • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
  • o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Reklamacje

W przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: shop@kids-trendy.pl lub drogą pocztową na adres. Bajkowe Trendy ul. Kościelna 73, 42-609 Tarnowskie Góry.

Jeśli nie jesteś konsumentem, odpowiadamy wobec Ciebie tylko do wysokości złożonego przez Ciebie zamówienia, w ciągu roku od wydania towaru. Poniższe postanowienia mają zastosowanie do konsumentów.

Reklamowany towar należy wysłać na adres: Bajkowe Trendy ul. Kościelna 73 42-609 Tarnowskie Góry

W związku z wadą możesz żądać:

  • wymiany rzeczy na wolną od wad,
  • usunięcia wady,

lub złożyć oświadczenie o:

  • obniżeniu ceny

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu roku od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl